Тестування як ефективна
навчальна стратегія
29.05.20 | Ганна Клименко
Наступного тижня пишемо тест. Готуйтеся!
Зазвичай ці слова викликають не найприємніші емоції та спогади. Все тому, що ще зі шкільних часів ми звикли сприймати тести як якесь покарання та неминуче зло.
Як виявилось, даремно. Оскільки сотні сучасних досліджень довели, що тестування – одна з найефективніших навчальних технік поряд із розподіленими повтореннями, про які ми згадували в попередній статті.
До того ж ці два методи легко поєднати для досягнення найкращого результату.
Як правильно організувати | проходити тестування, щоб воно приносило найбільшу користь
Важливо пам’ятати, що тест – це передусім інструмент навчання та тренування, а вже потім – оцінювання. Водночас поняття тестування слід розуміти максимально широко. Це не обов’язково звичний нам формальний тест з підсумковим балом. І навіть краще, якщо він буде неформальним, щоб уникнути зайвого стресу.
Тестом можуть бути
- відповідь на питання за темою,
- робота з флеш-картами (онлайн або офлайн),
- виконання домашнього завдання,
- робота з онлайн-платформами,
- проходження навчальної гри тощо.
Правильно організоване тестування – одна з найефективніших навчальних стратегій. Важливо сприймати тест передусім як інструмент навчання та тренування, а вже потім – оцінювання.
Проте, щоб вправа стала тренувальним тестом, мають бути виконані 2 важливі умови:
- Під час тестування намагайтесь пригадати матеріал самостійно.
Не поспішайте перечитувати текст, повторно переглядати правила, презентацію або відеоурок. Спочатку пройдіть тест і спробуйте самостійно згадати все, що зможете, адже науково доведено, що тестування шляхом пригадування – набагато ефективніше за повторне вивчення матеріалу. - Ви маєте обов’язково отримати зворотний зв’язок.
Причому неважливо, дізнаєтесь ви правильну відповідь одразу (як, наприклад, під час виконання онлайн-тестів) або через деякий час (якщо вчитель перевіряє вашу роботу вручну, або ви самі звіряєте свої відповіді з правильними). Зворотний зв’язок захищає від консервації помилок.
Скільки разів потрібно пройти тест для досягнення максимального ефекту?
Дослідники рекомендують проходити тестування доти, доки ви не відповісте на всі питання правильно два рази чи більше (чим більше, тим краще). Однак між спробами мають бути інтервали.
Для отримання максимального ефекту під час тестування намагайтесь пригадати матеріал самостійно. Ви також маєте обов’язково отримати зворотний зв’язок.
Як поєднати дві ефективні навчальні техніки – розподілені в часі повторення та тренувальні тестування?
Замість повторного вивчення, перегляду або перечитування матеріалу, краще згадати його, виконуючи тести зі зворотним зв’язком.
Про оптимальні інтервали між повтореннями | тестуваннями читайте в нашому попередньому матеріалі.
Нехай ваше навчання буде продуктивним та приносить задоволення!